Úvodní strana Aktuality Drama na Jivině

Drama na Jivině

Hostující hráč ošetřoval dva domácí hráče

V neděli 25.9.22 se na Jivině konalo jedno z mnoha mistrovských utkání III.třídy našeho okresu. Domácí SK Jivina vyzvala k zápasu o tři body nedaleký SK Jizeran Doubrava. Utkání by nebylo ničím vyjímečné. Bojovalo se o každý metr a v prvním poločase měl asi více šancí hostující Jizeran.

Už se schylovalo ke konci bezbrankové první půle, když dva hráči domácích v souboji o míč s hostujícím hráčem do sebe vlítli doslova hlava nehlava. Bohužel zůstali otřeseni ležet na hřišti a na jejich čelech se objevilo plno krve. Otřes mozku, tržné rány na čele a zlomený nos byl výsledek tohoto střetu. Většina hráčů chtěla pomoci klasicky s flaškou vody. Jediný, kdo zachoval zdravý rozum, byl hráč Jizeranu Josef Nedošetko a paní z hlediště, která okamžitě zavolala sanitu první pomoci.

Josef Nedošetko, v civilu profesionální hasič, se jal domácím hráčům poskytnout první pomoc. V chirurgických rukavicích profesionálně oba hráče ošetřil a místo, aby sdílel rady trenéra o poločasové přestávce, tak čekal na příjezd sanity, aby mohl předat informace doktorovi první pomoci.

VV OFS MB by chtěl tímto hráči SK Jizeranu Doubrava Josefu Nedošetkovi poděkovat za jeho přístup ke zraněným protihráčům a i k situaci po přijetí sanity.

Aby byl příběh utkání trochu hollywoodský, tak celý druhý poločas lilo jak z konve a hostující tým Jizeranu Doubrava rozhodl gólem v poslední vteřinách zápasu o svém vítězství 3:2. Vítěznou branku vstřelil Josef Nedošetko......

Domácím zraněným hráčům přejeme brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat na fotbalová hřiště v dresu SK Jiviny.

Na konec jenom drobná, ale důležitá, poznámka. Pokud by byly k dispozici nosítka a brašna první pomoci přímo na hřišti, mohlo být ošetřování zraněných hráčů rychlejší a jejich "odchod" ze hřiště trochu bezbolestnější.

Tomáš Ježek, předseda OFS MB

27.09.2022