Úvodní strana Aktuality HOLKY TAKY. VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH ODSTARTOVALA MEZIOKRESNÍ SOUTĚŽ WU11 A WU14

HOLKY TAKY. VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH ODSTARTOVALA MEZIOKRESNÍ SOUTĚŽ WU11 A WU14

Ve starší kategorii dívek do 14 let se nejlépe vedlo výběrům OFS Příbram, OFS Mladá Boleslav a OFS Kladno. Tyto týmy vyhrály své skupiny. Příbramská a kladenská děvčata opanovala také kategorii do 11 let, k nim se ještě připojily holky z OFS Kolín. 

"Po prvním roce, kdy jsme na území našeho kraje rozjeli projekt podpory dívčího fotbalu, jsme se rozhodli, že děvčatům připravíme podobným model jako klukům. Rozdělili jsme okresy do třech skupin, kde se sehrály základní turnaje meziokresních výběrů. V prosinci ještě pro ně uspořádáme vánoční turnaje. Ty budou trochu v jiném modelu," prozradil středočeský GTM Milan Kormaník. 

Podle něj je na hráčkách vidět výkonnostní posun: "Máme velice dobrý pocit z progresu. Když vidím holky a jejich výkony, tak mám radost. Úroveň se posouvá a zvedá. Děvčata vypadají na podzim dovednostně a herně lépe, než vypadaly před rokem. Projekt nám dává smysl. Mám pocit, že se povedl. Holky jsou šikovnější a možná je fotbal i více baví. Další důležitý aspekt, který sleduji je, že je holek více než v loňské sezoně. To je super."

Na okresní akce navazují ve Středočeském kraji kempy krajského výběrů dívek. "Na podzim jsme dělali kemp, kam jsme pozvali nejlepší holky z meziokresních výběrů v kategorii WU14. Cílem bylo, aby se holky poznaly, vyzkoušely si zdravou konkurenci a mohly si spolu zatrénovat. S naším šéftrenérem krajského výběru Jakubem Kowolowskim jsme se shodli, že výchozí stav pro novou sezonu je lepší, než byl loni. Díky podpoře vedení SKFS Středočeského krajského úřadu chystáme i další kempy do konce tohoto roku," dodal Kormaník.

18.10.2022